o Stowarzyszeniu

Stowarzyszenie „Patrioci Lokalni” powstało 31 maja 2015 roku w Łąkcie Górnej – malowniczej wsi położonej w południowej Polsce. Jest organizacją o charakterze prospołecznym i apolitycznym, nastawionym na realizację zadań o charakterze pożytku publicznego. Tworzą je osoby aktywne, pragnące działać na rzecz miejscowości z którą są związani od najmłodszych lat. Za cel swojej działalności obraliśmy prowadzenie lokalnych i międzynarodowych inicjatyw mających na celu poprawę życia lokalnej społeczności miejscowości Łąkta Górna i zwiększenie możliwości edukacyjnego rozwoju jej mieszkańców. Zamierzamy promować naszą miejscowość na poziomie lokalnym i międzynarodowym, zajmujemy się organizowaniem i promowaniem wydarzeń służących edukacji międzykulturowej, historycznej oraz rozwoju sportu na terenie ziemi łąkieckiej, zamierzamy budować mosty porozumienia pomiędzy młodzieżą Europy i Świata poprzez wspólne działania na arenie międzynarodowej a także wiele innych.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą młodych zapaleńców, którzy swoją energię chcą wykorzystać w pracy na rzecz rozwoju miejscowości w której się wychowali i z którą są związani.