Bambusy bronią tytuł!

23 sierpnia 2017
Bambusy bronią tytuł!

Ostatnia kolejka MLLGŻ

Do samego końca nie było wiadomo jak potoczą się losy drużyn w drugiej edycji MLLGŻ. Wszystkie 4 drużyny Po prostu Jakub, FC Luje, Los Blancos i Bambusy mogły zakończyć sezon na pierwszej lokacie.

W związku z rozpoczynającym się sezonem piłkarskim zgodnie z życzeniem kapitanów dwa mecze zostały przesunięte na sobotę – 12 sierpnia. Pierwszy mecz pomiędzy Los Blancos i Po prostu Jakub zakończył się zwycięstwem „białych” w stosunku 3:2. W kolejnym meczu Po prostu Jakub mierzył się z zespołem FC Luje. Niestety zmęczenie oraz świetna dyspozycyjność Pawła Rośka (strzelił 4 bramki) doprowadziły do wyniku 5:1 dla Lujów. Tym samym Po prostu Jakub pożegnali się z pierwszym miejscem.

Na niedziele były zaplanowane 3 mecze. Podczas pierwszego Bambusy rozpracowały FC Luje 3:2 zwiększając swoje szansę na obronę tytułu. W kolejnym meczu zwyciężyła walkowerem drużyna Czuć Pieniądz, gdyż Młoda Łąkta nie zdołała zebrać składu. Ostatni mecz Bambusy – Los Blancos zakończył się dwubramkowym zwycięstwem Bambusów (4:2) . Tym samym Bambusy zakończyli sezon na pierwszym miejscu po raz drugi.

Ostatecznie tabela przedstawia się następująco:

1.Bambusy

2. Los Blancos

3. FC Luje

4. Po prostu Jakub

5.Młoda Łąkta

6. Czuć Piniądz

Po podliczeniu strzelonych bramek okazało się, że Paweł Rosiek, Daniel Dudek, Konrad Łękawa walczą o tytuł króla strzelców. W celu wyłonienia zwycięzców odbyły się rzuty karne. Zwycięzcą okazał się Paweł Rosiek z FC Luje. Najlepszym bramkarzem okazał się Paweł Ptaszek zawodnik Bambusów. Na zakończenie członkowie Stowarzyszenia Patrioci Lokalni wręczyli nagrody, podziękowali za wspólnie spędzony czas oraz wyrazili nadzieję na spotkanie w przyszłym roku na kolejnej edycji.