Rodzinny Rajd Rowerowy Beskidem Wyspowym edycja I

17 sierpnia 2017
Rodzinny Rajd Rowerowy Beskidem Wyspowym edycja I

30 lipca 2017 roku miał miejsce pierwszy w historii rodzinny rajd rowerowy Beskidem Wyspowym.Wysiłki członków naszego stowarzyszenia, przy wsparciu Gminy, sponsorów oraz mieszkańców zaowocowały wielkim sukcesem. Trasę licząca 12 kilometrów, przebiegająca z Żegociny, przez Bełdno do Łąkty Górnej pokonało blisko 80 osób.Uczestnicy, którzy zarejestrowali sie wcześniej na stronie otrzymali koszulki ze specjalnie przygotowanej okolicznościowej serii. O godzinie 15, po oficjalnym powitaniu, rowerzyści wystartowali z centrum Żegociny, najszybsi z nich meldowali się na mecie pod szkolą w Łąkcie Górnej, już po 20-25 minutach. Cała trasa była zabezpieczana przez Patriotów Lokalnych oraz strażaków. Po około godzinie, na mecie pojawili się ostatni uczestnicy. Warto zauważyć, ze trasę pokonali wszyscy bez wyjątku, opierając się pięknej,aczkolwiek niesamowicie upalnej pogodzie. Na mecie biorących odział w zabawie przywitał grill, po którym nastąpiło losowanie nagród. Dzięki sponsorom rozlosowano wśród uczestników miedzy innymi akcesoria rowerowe, przenośna drukarkę oraz głośnik bluetooth. Imprezę prowadził w imieniu Patriotów Lokalnych Marcin Piech, który na zakończenie podziękował wszystkim uczestnikom oraz organizatorom za stworzenie wydarzenia, które nie miało do tej pory precedensu w naszej gminie. Piknik zamknęło przemówienie wójta Gminy Żegocina, niewątpliwie zadowolonego z owocnej współpracy miedzy młodzieżą zgromadzona wokól Patriotów Lokalnych a gmina. Podsumowując całą imprezę, jesteśmy niezmiernie zadowoleni z jej sukcesu. Uważamy, ze nasza działalnością przyczyniamy się w dużym stopniu do aktywizacji społeczeństwa obywatelskiego na naszym terenie. Nasz projekt spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród mieszkańców, którzy z aprobatą przyjmują chęć młodych ludzi do kreowania coraz atrakcyjniejszych sposobów spędzania wolnego czasu w Łąkcie Górnej i okolicach. Staramy się inspirować i również bardzo dziękujemy wszystkim kreatywnym osobom za inspirowanie nas. Do zobaczenia za rok!

 

Pozdrawiamy,
Patrioci Lokalni

 

Nasze podziękowania kierujemy do:

OSP Łąkta Górna – za pomoc w zabezpieczeniu imprezy
Wójta Gminy Żegocina – za dofinansowanie i dawanie zielonego światła naszym pomysłom
Adriana Kukli – za inspiracje i know-how dla organizacji wydarzenia
Sołtysa Łąkty Górnej – za nieodłączna pomoc
Sponsorom – Za uatrakcyjnienie naszej imprezy przez dofinansowanie
Mieszkańcom Łąkty Górnej i wszystkim życzliwym dla nas osobom – za wsparcie

Sponsorzy: HydroDom, KrasWod i Kospel, Hydrosprzęt oraz Agrochemik