Włoscy pielgrzymi przywitani w Rozdzielu

29 lipca 2016
Włoscy pielgrzymi przywitani w Rozdzielu

Późnym wieczorem, we wtorek 26 lipca, grupa członków łąkieckiego stowarzyszenia „Patrioci Lokalni” udała się do Schroniska Młodzieżowego w Rozdzielu, aby powitad rezydującą tam grupę pielgrzymów Agape Onlus z Neapolu. Ponad trzydziestoosobowa ekipa Włochów przybyła do Polski z okazji Światowych Dni Młodzieży.

Po kolacji pielgrzymi spotkali się z wolontariuszami Patriotów Lokalnych, gdzie krótko przywitał ich członek zarządu stowarzyszenia – Marek Kamionka. Następnie Polacy przedstawili krótką prezentację na temat historii naszego kraju, a także pokaz i degustację regionalnych produktów. Odbył się także quiz, gdzie wybrano „najbardziej polskiego Włocha”.

Włoscy pielgrzymi odwdzięczyli się niesamowitą energią, prezentując wiele układów tanecznych wykonanych wspólnie z Polakami. Zaśpiewano także przy akompaniamencie gitary kilka piosenek. Niezwykle pozytywna atmosfera udzieliła się wszystkim biorącym udział w spotkaniu i tylko późna pora zmusiła uczestników do pożegnania się. Wydarzenie zakooczyło się wymianą uprzejmości oraz prezentów, a Polacy życzyli Włochom dobrze spędzonego czasu podczas pobytu w naszym kraju.

Warto dodać, że 2 sierpnia 2016 odbędzie się na terenie naszej gminy powitanie kolejnej grupy pielgrzymów włoskich, które rozpocznie się mszą polsko-włoską o godzinie 19:30 w Kościele Parafialnym w Łąkcie.